Ładowanie akumulatora. Sprawdź jak długo, ile czasu ładować akumulator

Ładowanie akumulatora. Sprawdź jak długo, ile czasu ładować akumulator

Ładowanie akumulatora, jak długo, ile czasu ładować akumulator.


Jeżeli twoje auto ma problemy z odpalaniem, lub gdy wskutek niedopatrzenia akumulator został rozładowany w stopniu uniemożliwiającym rozruch samochodu, będziesz musiał przystąpić do ładowania akumulatora za pomocą prostownika.

Gdy już podłączysz swój akumulator do prostownika musisz ustawić odpowiedni prąd ładowania czyli około 1/10 pojemności akumulatora np. gdy mamy akumulator o pojemności 80Ah to powinniśmy ustawić na prostowniku prąd o wartości 8A.

Czas w którym akumulator będzie w pełni naładowany zakładając że prąd ładowania odpowiada 1/10 pojemności to 10h i analogicznie jeżeli ze względu na brak możliwości ustawienia zalecanego prądu ładujemy akumulator prądem o innej wartości to w celu określenia czasu ładowania musimy podzielić wartość pojemności akumulatora przez wartość prądu ładowania.

Powyższy sposób określa tylko orientacyjny czas ładowania akumulatora tak więc, żeby nie doprowadzić do przeładowania w końcowej fazie ładowania musimy kontrolować stan ładowanego akumulatora poprzez obserwację. Jeżeli akumulator zaczyna intensywnie odgazowywać jest to oznaka, że został w pełni naładowany.